ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε

Bonus,Bonus,Bonus...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Avenger

Avenger

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2012
Τόπος : Nikaia,Piraeus

Bonus,Bonus,Bonus... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Bonus,Bonus,Bonus...   Bonus,Bonus,Bonus... Icon_minitimeΔευ Απρ 23, 2012 12:35 pm

Κάνω αυτό το post διότι θέλω να εκφράσω τις απόψεις μου σχετικά με τα bonus που υποτίθεται πως διορθώθηκαν.Πιο συγκεκριμένα πρόκειται να αναφερθώ στην κατανομή της μαγικής αντίστασης σε όλα τα αντικείμενα.Κατόπιν συνομιλίας με συμπαίκτες μου αλλά και από δικές μου δοκιμές,διαπίστωσα πως η μαγική αντίσταση μπορεί να μπει σε:Κράνος(ποσοστό 25%), Παπούτσια(ποσοστό 25%), Ασπίδα(ποσοστό 25%),Σκουλαρίκια(ποσοστό 25%).Στο σύνολο αυτά κάνουν 100%.Επίσης,σε περίπτωση που κάποιος φοράει σμαραγδένια πανοπλία,το ποσοστό της μαγικής του αντίστασης θα εκτιναχθεί.Αυτό το λέω διότι η σμαραγδένια δίνει από μόνη της 12% μαγική αντίσταση στο+0.Για παράδειγμα,αν κάποιος sura προσθέσει στην πανοπλία του Levi 25% μαγική και έπειτα την αναβαθμίσει σε σμαραγδένια και την κάνει+9 θα έχει 50% μαγική.Γενικότερα,με μια απλή πρόσθεση των ποσοστών διαπιστώνουμε πως το σύνολο της μαγικής αντίστασης φτάνει περί 150%.Κάνω λοιπόν την εξής ερώτηση,όχι μόνο στη Δ.Ο αλλά και στους συμπαίκτες σαμάνους και sura,πόσο πιστεύετε ότι θα είναι η μέγιστη δυνατή ζημία που θα κάνετε?Καταλήγοντας,προτείνω την ανακατανομή της μαγικής αντίστασης αφαιρώντας την από ορισμένα αντικείμενα ή κατεβάζοντας το ποσοστό.Για σκεφτείτε το λίγο...

Υ.Γ: ΠΟΛΥ σημαντικό,είναι πως ορισμένοι στα αντικείμενα τους έχουν διατηρήσει τα παλαιά bonus.Δηλαδή, ημι. 35% κτλπ.Δεν γνωρίζω τι λύση υπάρχει για αυτό,αλλά θεωρώ πως είναι μεγίστης σημασίας να ελεγχθεί προκειμένου να αποφύγουμε τυχόν διενέξεις με τους συμπαίκτες μας.

Rise Above Hate

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Avenger στις Τρι Απρ 24, 2012 4:32 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Solarium^

Solarium^

Αριθμός μηνυμάτων : 97
Φήμη : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 17/04/2012
Τόπος : Αθήνα-Νίκαια

Bonus,Bonus,Bonus... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bonus,Bonus,Bonus...   Bonus,Bonus,Bonus... Icon_minitimeΔευ Απρ 23, 2012 1:21 pm

Φίλε avenger με πρόλαβες την ίδια παρατήρηση είχα αλλά όχι τόσο καλά ανελιμένη τέλος πάντων το παιδί από πάνω έχει δίκιο αυτό χαλάει τους sura όσο χαλάει και τους shaman σαν dmg στα pvp πρέπει να μειωθεί όπως κατα την γνώμη μου και οι άμυνες να πάνε στο 15%-20% το πολύ!

-O πονηρός δικαιολογείται.
-Ο έξυπνος παραδέχεται.
-O ηλίθιος επιμένει.

Name:Solarium^.
Clan:L2P(Learn2Play).
Level:250.
Βασίλειο:Μπλε.

Bonus,Bonus,Bonus... 0688869964cb42cc9f14be53f4ebee8b.0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.brazzer.com

Bonus,Bonus,Bonus...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενική Κατηγορία :: Βοήθεια και Ερωτήσεις-
Μετάβαση σε: